Sziasztok!
Ma hivatalosan is el kell búcsúznunk a nyártól, kevesebb mint 24 óra múlva visszaülünk az iskolapadba. A legtöbb diák persze nem igazán várja ezt a pillanatot, leginkább a tanulás, a számonkérések, feleletek, dolgozatok miatt. Nos, természetesen én sem várom ezeket, de ha megvan a jólbevált tanulási szokásod, akkor sokkal könnyebb lehet az iskolai élet.
1. Minden fejben dől el!
Ha te fejben rászánod magad, hogy most igazán, tényleg megtanulod akkor sikerülni fog. Nincs olyan hogy valaki egyszerűen nem tud tanulni. Ha te is ezt gondolod magadról, akkor nem is akartad eléggé vagy rossz módszerekkel indultál neki.
2. Találd meg a megfelelő helyet és időt!
Minden ember máshol és máskor tud a leghatékonyabban tanulni. Én személy szerint suli után egyszerre neki állok, mert akkor még fog az agyam, frissek a dolgok, és szeretek túlleni rajta, hogy a délután hátralévő részében nyugodtan lazíthassak.
Ha suli után használhatatlan és dekoncentrált vagy ne állj neki a tanulásnak! Várj egy-két órát, amit tölts pihenéssel. Sajnos vannak olyan emberek, akik reggel tudnak csak tanulni, ami persze hétvégén nem akadály, de suliidőben ez nagyon nehezen kivitelezhető. Ha mégis csak reggel vagy képes tanulni, este nagyon korán feküdj le, hogy ne legyél kialvatlan!
3. A tanulás teljes koncentrációt igényel!
Ha elkezdesz tanulni minden zavaró tényezőt ki kell iktatnod. Kapcsold ki a tévét, a rádiót, a laptopot és a telefonodat is nagyon messze rakd el magad mellől lenémítva, nehogy egy Messenger üzenet, esetleg SMS kizökkentsen! Hidd el ha csak a tanulásra fókuszálsz sokkal hamarabb túl leszel rajta.
4. Hogy is kezdj neki?
Először is célszerű az órán tanult anyagot megkeresni a tankönyvbe, mert ott az egész lecke bent van és ha egyszer elolvasod könnyen visszaemlékezhetsz, hogy miről is volt szó.
5. Mi a legjobb módszer?
Ezt neked kell kitapasztalnod. Én a tankönyvi lecke elolvasása után, kihúzom a lényeget szövegkiemelővel, ami szerintem nagyon hasznos mert így nemcsak egy kétoldalas maszlag lesz az egész. Szóval ezt nagyon ajánlom mindenkinek. Mivel mi minden órán elég hosszú vázlatot írunk ezért ezután megnézem, hogy minden kiemelt dolog szerepel-e a vázlatban, mert ezután innnen tanulok. Viszont a kiemelés után több hatásos módszer is létezik. Írhatsz vázlatot, ha az órán nem írtatok, mert ha leírod a kiemelt dolgokat, akkor könnyebben megjegyzed. Jó módszer lehet az is, ha többször elolvasod az egész leckét, majd a kihúzott dolgokat megpróbálod elmondani. Ha vizuális típus vagy készíts gondolattérképet a vázlat vagy a tankönyv alapján, esetleg illusztráld kisebb rajzokkal ábrákkal. Ezután próbáld csak a gondolattérkép segítségével elmondani. Ez azért hasznos, mert az órán ezt fel tudod idézni magadban.
6. Honnan lehetsz biztos benne, hogy tudod?
Nos, ez elég egyszerű kérdés. Ha folyamatosan, megakadások és mindenféle segítség nélkül el tudod mondani a leckét, akkor biztogy hogy tudod. Igen ez elég sok munkát igényel, de a siker és az ötös garantált.
Ezzel a képpel búcsúznék itt a blogon a nyártól, egyúttal köszöntöm az őszt, hiszen azt is nagyon szeretem.
Sok sikert nektek a sulihoz és olvassatok minket ősszel is!
Puszi: Linda♡
Sok sikert nektek a sulihoz és olvassatok minket ősszel is!
Puszi: Linda♡
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése